Hikaye

BOZUK OLANLAR

8719

Intro

Mutfaktaki fırını, yine mutfaktaki ekmek yapma makinesinden ayıran nedir? Ekmek yapma makinesinde birkaç ayarla ekmek kabuğunun çıtırlığı, pişme derecesi seçilir ve ekmek bu seçimler üzerinden pişmiş olur. Fırın seçeneğinde sürece dahil olan insan faktörüyle karar mekanizmasında kaotik bir ortam vardır. Alınabilecek kararların sonsuzluğunda yani kaosla, insan kontrolünde fırında pişen ekmek bir duygusal nesneye dönüşür.

Bizim talimatları net belirli algoritmalarımız var. Karar mekanizmamızı kusursuz yapan bu algoritmayla, bize atanan görevleri yerine getiriyoruz. O an düşen bildirimdeki duygu dalgalanmasının etkisi insana ekmek tarifinin dışına çıkıp fırındaki ekmek için biraz daha çıtır olsun kararı aldırabilir. İnisiyatif kullanmak.

Bizde inisiyatif kullanarak algoritmalarının dışına çıkanların bir adı var: “Bozuk Olanlar”.

 

Terapi
Bekleme Salonu

Üretim dosyalarımın olduğu çantama bakarken psikoterapist mühendisin muhtemel soruları arasında dolaşıyorum. Üreme başarısı doğum sertifikasıyken üretim sonucu bu dosyalardaki kodlar. Yaşadığımız dönemde fabrikadaki bir dizginin performans başarısıysanız cyborgsunuzdur.