Özgeçmiş

Merhaba!

Ben Tuğçe. Yazdığı her metinde hikaye anlatan bir reklam yazarıyım.

Hikayelerim, 2007‘de Ekşi Öyküler öykü kitabıyla ilk defa büyük kitlelerle ulaştı.

Marketing Communications ağırlıklı öğrenim aldığım İstanbul Üniversitesi Business Administration bölümünden 2011de mezun oldum. Eğitim süresince airbnb.com ve Terakki Vakfı Okulları’nda freelance fotoğrafçılık yaptım. Fotoğraf, bana görsel açıdan gerçek hayatla bağlantılı metinler yazmayı öğretti.

2012de McCANN Erickson’da proje yöneticisi olarak  Coca-Cola, Nescafe Gold, Selpak, THY, CNN Turk markalarıyla çalıştım.

2013’te El Turco Digital ve Generation M’de dijital reklam yazarı olarak Turkcell, Solo, Esteworld, LTB Jeans markalarıyla çalıştım.

2014’te ZON Dijitalde Dijital Reklam Yazarı olarak Asics, Kale Kilit, Korkmaz, UBM, Voila markalarıyla çalıştım.

Şubat 2015’ten Temmuz 2016’ya kadar Brandit’te reklam yazarı olarak Knorr, Lipton, Çabuk Çorba, Calvé, Carte D’or, Sana, Roche, Feast, Xbox, Domino’s Pizza, Meysu, Halkbank markalarıyla çalıştım.

Ağustos 2016’dan Kasım 2017’ye kadar 4129Grey’de reklam yazarı olarak Nike, Akbank Sanat, Pantene, Garanti Bonus, LAV, Disney Turkey-Channel-Junior, Bepanthol Baby, Bepanthol Skin Care, Supradyn, Gillette, Driclor, Generali Sigorta markalarıyla çalıştım.

Kasım 2017’den  Ekim 2018’e kadar freelance reklam yazarı olarak Dacia, Huawei, Fairy, Tuborg, Bomonti, Efes Pilsen, Gillette, Fazla Gıda-Migros markalarıyla çalıştım. Bu dönemde event alanında da projeler geliştirdim.

Ekim 2018’den Nisan 2019′ a kadar Havas İstanbul’da reklam yazarı olarak Veet, Hyundai, Oppo, Anadolu Grubu Çelik Motor markalarıyla çalıştım.

Kampanyaların reklam filmi, dijital ve TV advertorial senaryolarını yazıp, filmlerin kurgularını ve storyboard’larını hazırladım. Kampanyalar ciroda %40, sosyal medya etkileşiminde %200, site trafiğinde KPI hedefinin 100 katı üstünde dönüş aldı. Knorr, Lipton, Akbank Sanat, Çabuk Çorba.
Geleneksel medyadaki kampanyaların, dijital ve sosyal medya entegrasyonunu yaptım. Nike, Huawei, Knorr, Lipton, Korkmaz, Kale Kilit.
Yurt dışı kampanyalarının Türkiye uyarlamalarını hazırladım. Nike, Huawei, Fairy, Lipton, Knorr.
Dijital projelerin geleneksel medyaya uyarlamaları için konsept geliştirdim. Lipton, Akbank Sanat, Çabuk Çorba, Korkmaz.
Sosyal medya için dönemsel kampanyalar ve yaratıcı post içerikleri çalıştım. Kampanya sonuçları KPI değerlerinin üstünde oldu. LAV, Akbank Sanat, Nike, Garanti Kredi Kartları, Bepanthol Baby, Bepanthol Skin Care, Supradyn, Gillette, Pantene, Asics, Korkmaz, Kale Kilit.
Web sitesi, emailing ve banner reklamlarına metin yazdım. Nike, Asics, Akbank Sanat, Knorr, Feast, Çabuk Çorba, Halkbank, Garanti.