Özgeçmiş

Merhaba!

Ben Tuğçe. Yazdığı her metinde hikaye anlatan bir reklam yazarıyım.

Hikayelerim, 2007’te Ekşi Öyküler öykü kitabıyla ilk defa büyük kitlelerle ulaştı.

Marketing Communications ağırlıklı öğrenim aldığım İstanbul Üniversitesi Business Administration bölümünden 2011’de mezun oldum. Eğitim süresince airbnb.com ve Terakki Vakfı Okulları’nda freelance fotoğrafçılık yaptım. Fotoğraf, bana görsel açıdan gerçek hayatla bağlantılı metinler yazmayı öğretti.

2012de Proje Yöneticisi pozisyonunda  McCANN Erickson’da Coca-Cola, Nescafe Gold, Selpak, THY, CNN Turk markalarıyla çalıştım.

2013’de El Turco Digital ve Generation M’de Dijital Reklam Yazarı olarak Turkcell, Solo, Esteworld, LTB Jeans markalarıyla çalıştım.

2014’de ZON Dijitalde Dijital Reklam Yazarı olarak Asics, Kale Kilit, Korkmaz, UBM, Voila markalarıyla çalıştım.

Şubat 2015’den Temmuz 2016’ya kadar Brandit’te Reklam Yazarı olarak Knorr, Lipton, Çabuk Çorba, Calvé, Carte D’or, Sana, Roche, Feast, Xbox, Domino’s Pizza, Meysu, Halkbank markalarıyla çalıştım.

Brandit’te Lipton için hazırladığımız Çay Efsaneleri projesi Mixx Awards Interaktif Reklam Filmleri kategorisinde Bronz Mixx aldı, Teatox projesi Felis Ödülleri Dijital İçgörü kategorisinde ve Mixx Awards’da kısa listeye kaldı. 

Brandit ve Zon Dijitaldeki pozisyonumda hem dijital hem de geleneksel platformlar için çalıştım.

Ağustos 2016’dan Ağustos 2017’ye kadar 4129Grey’de Dijital Reklam Yazarı olarak Nike, Akbank Sanat, Pantene, Garanti Bonus, LAV, Disney Turkey-Channel-Junior, Bepanthol Baby, Bepanthol Skin Care, Supradyn, Gilette, Driclor, Generali Sigorta markalarıyla çalıştım.

Kampanyaların reklam filmi, dijital ve TV advertorial senaryolarını yazıp, filmlerin kurgularını ve storyboard’larını hazırladım. Kampanyalar ciroda %40, sosyal medya etkileşiminde %200, site trafiğinde KPI hedefinin 100 katı üstünde dönüş aldı. Knorr, Lipton, Akbank Sanat, Çabuk Çorba.
Geleneksel medyadaki kampanyaların, dijital ve sosyal medya entegrasyonunu yaptım. Nike, Knorr, Lipton, Korkmaz, Kale Kilit.
Yurt dışı kampanyalarının Türkiye uyarlamalarını hazırladım. Nike, Lipton, Knorr.
Dijital projelerin geleneksel medyaya uyarlamaları için konsept geliştirdim. Lipton, Akbank Sanat, Çabuk Çorba, Korkmaz.
Sosyal medya için dönemsel kampanyalar ve yaratıcı post içerikleri çalıştım. Kampanya sonuçları KPI değerlerinin üstünde oldu. LAV, Akbank Sanat, Nike, Garanti Kredi Kartları, Bepanthol Baby, Bepanthol Skin Care, Supradyn, Gilette, Pantene, Asics, Korkmaz, Kale Kilit.
Web sitesi, emailing ve banner reklamlarına metin yazdım. Nike, Asics, Akbank Sanat, Knorr, Feast, Çabuk Çorba, Halkbank, Garanti.