Hikaye

Hayatının aşkını yaratma imkanı verilseydi, kimlerin toplamı olurdu?

Eski tarz “Sana en yakın gelen kutucuğu işaretle.” kişilik testi sistemindeki gibi artık müstakbel eşinin karakterini de belirleyebiliyorsun. Bu zamanda sevgi, satın alınabiliyor. Aşk, insan bedeni kadar dokunulabilir ve hatta insan bedeninin kendisi. İnancın ve dinin elle tutulur hali, cam tabutların içinde yatıyor.

Şu an baktığım yaşam ünitesinin içinde uzanan erkek bedeni için hayatımdaki en büyük borca girdim. Her akşam iş çıkışı uğradığım donduran dekorasyonlu biyokimya laboratuvarının, yaşam gelişim ünitesi odalarından birindeyim. Onu izlerken vücut sıcaklığım, sağlığıma gözdağı verircesine yüksek.

Şeffaf atlı prensimin hücre hücre yapılanışını izliyorum. Fiziğiyle, duruşuyla; göz rengiyle, bakışıyla; kutucuk kutucuk işaretlediğim karakteriyle ve kendi kanımdan ruhuyla lüks bir evden daha fazlası bir yatırımla paha biçilebilen bir güzellik. O… Ona kavuşma anıma dair kurduğum mikro hayallerin sayısı, onun bir nöronundan diğerine iletilen sinyallerden çok daha fazlası. Geleceğimizi, uzak bir gezegenin geçmişindeki romantizmle düşlüyorum.

121015